“Žuti” uvjerljivi protiv Sonik Puntamike u Jazinama

Split je u Jazinama, u zaostalom susretu 17. kola HT Premijer lige, svladao Sonik Puntamiku s 109:74 (30:12, 29:22, 29:24, 21:16). Od prve minute “Žuti” su zagospodarili parketom, prednost je nakon prve četvrtine bila plus 18 (30:12) i već tada se znao pobjednik. Raspoložen je bio Lovre Runjić, koji je ostvario “double-double” (25 poena, 12 skokova), kapetan Mateo Kedžo ubacio je 21 poen uz šut 10:10, a odlično je svoje minute iskoristio junior Fabian Šiško (15 minuta, 7 poena, 3 skoka, 3 asistencije). Split u nedjelju (18 sati), u zaostaloj utakmici 19. kola gostuje u Zaboku, a prva sljedeća utakmica na Gripama je protiv Alkara 3. ožujka s početkom u 18 sati.
– Odigrali smo solidnu utakmicu, moramo biti realni i reći da Puntamika ima dosta problema i nisu mogli biti konkurentniji. Naš višak kvaliteta se vidio na terenu – rekao je Splitov trener Srđan Subotić.
Split: Kedžo 21, Runjić 25, Žganec 4, Ukić, Perkušić 2, Šiško 7, Jukić 6, Bajo 10, Kovačevič 15, Shorter 11, Barič 8.