“Žuti” sigurni protiv Vrijednosnica Osijek

Split je u 18. kolu HT Premijer lige, na Gripama, svladao Vrijednosnice Osijek s 83:67 (24:10, 16:20, 18:11, 25:26). “Žuti” su dominirali od prve minute, već nakon prvih deset minuta vodili su s 14 razlike (24:10), ali uporni gosti, koji su u rosteru imali osam igrača nisu se predavali. Nije Split previše forsirao, trener Srđan Subotić, nakon dvotjedne pauze za deset igrača zbog Covida-19, tražio je povratak u ritam, želio je razigrati momčad. Pobjeda “Žutih” nije dolazila u pitanje u nijednom trenutku. Lovre Runjić, uz nekoliko atraktivnih zakucavanja, postigao je 16 poena, imao 9 skokova, a dvoznamenkasti su još bili Kovačević (15 poena), Shorter (13 poena), Ukić (12 poena) i Čampara (10 poena).
– Bilo je očekivano, s dosta grešaka, nedostajalo je ritma i u napadu i u obrani. Imali smo dobar period početkom drugog poluvremena kada smo izvukli dodatnu energiju osigurao nam je miran nastavak. Iza nas je pauza, nismo imali nijedan zajednički trening, trebat će vremena za ući u pravu sportsku formu, a vremena baš i nemamo – rekao je Splitov trener Srđan Subotić.
Split: Kedžo, Runjić 16, Žganec 8, Ukić 12, Vuko, Čampara 10, Perkušić, Šiško, Jukić 7, Kovačevič 15, Shorter 13, Barič 2.