“Žuti” s lakoćom do pobjede nad Škrljevom

Split je bez većih problema došao do pobjede nad DepoLink Škrljevom od 89:70 (21:25, 31:13, 19:16, 18:16) u 13. kolu HT Premijer lige. Gosti su se dobro držali prvih desetak minuta, čak i vodili, ali onda je Split ubacio u višu brzinu i već u drugoj četvrtini otišao na plus 14 (52:38). Kasnije je samo stvar tehnike bila kako će “Žuti” do pobjede, a Srđan Subotić dao je prigodu svim igračima tako da su završne minute odigrali mladi igrači, sve ponikli na Gripama. Na parketu su bili Gizdavčić, Runjić, Perkušić, Šarić i Dubravčić, a kada im se pribroje Kalajžić, Ukić i Jukić, također igrači ponikli u Splitu, koji su bili na klupi, onda je jasno da se na Gripama radi pravi posao. Shannon Shorter bio je prvi strijelac s 21 poenom, imao je i 6 skokova, a prvi asistent Splita bio je Josip Jukić (5 asistencija).
– Podijelili smo minute i pobijedili. Počeli smo malo tromije, ali kad smo podigli obranu na višu razinu jednostavno se pokazali koliko smo iznad i kontrolirali smo utakmicu – kazao je Splitov trener Srđan Subotić.