“Žuti” preko Zaboka izborili završnicu Kupa Krešimira Ćosića

“Žuti” su na završnici Super Sport Kupa Krešimira Ćosića, plasman su izborili gostujućom pobjedom 64:88 (15:16, 21:22, 14:26, 14:24) u Zaboku. Domaćini su držali priključak prve dvije četvrtine, a onda je početkom treće četvrtine momčad Slavena Rimca ubacila u višu brzinu, od 38:38 za dvije i pol minute otišla na 40:51 i riješila bilo kakve dvojbe oko putnika na završnicu. Zabok je tada bio slomljen j prednost je do kraja utakmice samo rasla. Odličan je bio Mate Kalajžić (13 poena, 9 asistencija), Lewis Sullivan za 22 minute na parketu ostvario je “double-double” učinak (18 poena, 12 skokova), Toni Perković dodao je 14 poena (šut za tri 3:6), baš kao i Tonko Vuko (11 poena, trice 3:6).
– Imali smo samo jedan lošiji period što i nije neočekivano, jer nam je ovo treća utakmica u pet dana. Obavili smo ono po što smo došli, ostvarili pobjedu i izborili plasman u četvrtfinale kupa. Težak tjedan je iza nas, ali ide nam jako dobro – rekao je Splitov trener Slaven Rimac nakon desete pobjede u posljednjih jedanaest susreta.
Split: Funderburk 6, 3 as, Perković 14, 4 as, Shorter 9, 4 sk, Sullivan 18, 12 sk, Kalajžić 13, 3 sk, 9 as, Tišma 4, 3 sk, Runjić 8, 4 sk, Vuko 11, 5 sk, Perkušić 3, Gnjidić, Dubravčić 2. Foto: Mladen Ban.