Žuti poraženi u sjajnoj utakmici protiv Cibone

Odigrano je i posljednje, 26. kolo košarkaške A-1 lige nakon kojeg smo doznali parove četvrtfinala.

Utakmica je krenula već od 4. minute burno kada je trener domaćih Mulamerović isključen. Burno je reagirao na odluku suca te dobio dvije tehničke. Split je bolje otvorio utakmicu, uz nekoliko otvorenih šuteva rano su napravili prednost I u polovici prve četvrtine imali i +10, ali Cibona je držala priključak i uzvratila serijom 10:0. U drugom dijelu obje momčadi igrale su vrlo izjednačeno i u posljednju četvrtinu ušle rezultatom 59:59.

U drugom dijelu četvrte dionice semafor je pokazivao 70:70. Šakić pogađa za vodstvo iz slobodnih bacanja, a nakon toga ubacuje još jedan koš za 74:70. S druge strane, Širko promašuje tricu, a utakmica završava još jednim poenom Cibone za konačnih 76:70.

Cibona – Split 76:70 (22:25, 20:14, 17:20, 17:11)

Cibona: Šakić (14), Marić (7), Ćorić (4), Žorić (18), Reynolds (2), Bošnjak (11), Ljubičić (2), Marinelli (3), Joksimović (15).

Split: Subotić, Kalajžić (12), Kedžo (2), Rančić (2), Vrgoč, Dijan (9), Najev (2), Jukić (4), Filipović (21), Marić, Galić (3), Širko (15).