“Žuti” osvojili bodove u Zaboku

Uzvratili su “Žuti” Zaboku za nedavni poraz, baš kako je i najavio trener Slaven Rimac. U 25. kolu FAVBET Premijer lige Split u gostima slavio s 89:80 (29:27, 19:17, 22:18, 19:18) i ostao u utrci sa Zadrom za startnu jedinicu u doigravanju. Činilo se da će Split već krajem druge četvrtine slomiti otpor domaćina, na semaforu je u 15. minut svijetlilo 29:41, ali momčad Ivana Tomasa se uspjela vratiti, biti u igri do kraja treće četvrtine kada je u posljednjoj sekundi za 62:70 tricu pogodio Shannon Shorter i to je bio znak da su “Žuti” na korak do pobjede. I bi tako, u posljednjoj četvrtini Split je rutinski održavao prednost i na kraju zasluženo osvojio bodove. Prvo ime Splita bio je Vito Kučić, koji je za 23 minute na parketu ubacio 23 poena, odmah uz njega bio je Mate Kalajžić s 15 poena, a svoj obol pobjedi dao je i Krešo Ljubičić s 12 poena i 7 skokova za 13 minuta provedenih u igri.
– Nezgodna utakmica, Zabok je u dobrom ritmu, igra pametno. Nismo prelomili utakmicu kada smo trebali, promašili smo neke otvorene šuteve, ali u drugom dijelu smo igrali tako da pobjeda nije dolazila u pitanje – rekao je trener Splita Slaven Rimac.
Split: Funderburk 4, Perković 7, Shorter 13, 3 sk, Sullivan 7, 10 sk, Kalajžić 15, 3 sk, 5 as, Tišma 2, Runjić, Kučić 23, 4 sk, 3 as, Vuko 6, 4 sk, Perkušić, Ljubičić 12, 7 sk.