“Žuti” nisu uspjeli u trci za Zadrovim vodstvom iz prvog poluvremena

U zaostalom susretu 16. kola HT Premijer lige Split je na Gripama poražen od Zadra s 81:95 (12:27, 20:27, 26:25, 23:16). Gosti su dominirali od samog početka, odigrali najbolje poluvrijeme ove sezone i nakon dvadeset minuta vodili s 54:32. “Žuti” su se u posljednjoj četvrtini serijom 19:5 uspjeli vratiti do minus 7, na minutu i pol do kraja bilo je 84:77 za Zadar, ali više od toga momčad Srđana Subotića nije mogla. Ključni igrači Splita u pokušaju stizanja Zadra bili su Sani Čampara (14 poena), Maj Kovačevič (11 poena) i borbeni Josip Jukić.
– Odmah na početku Zadar nas je slomio fizikom. Po tko zna kada igramo dvije utakmice u kratkom periodu nismo reagirali kako treba u početku susreta. Htjeli smo igrati agresivno od samog početka kao što smo igrali na kraju, ali očito je bila neka blokada. Sada kreće liga za prvaka, četiri momčadi su izjednačene, bit će zanimljivo – rekao je Subotić.
Split: Perković 6, Runjić 1, Žganec 5, Ukić 13, Vuko, Čampara 14, Jukić 5, Bajo 4, Kovačevič 11, Jones 8, Shorter 11, Barič 3.