“Žuti” na Gripama ostavili Dinamo na minus 34

Split je u 6. kolu HT Premijer lige na Gripama svladao Dinamo s 96:62 (19:16, 30:15, 24:10, 23:21). Osim u prvih nekoliko minuta bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj su “Žuti” dominirali u svim segmentima. Već do kraja treće četvrtine na semaforu je bilo 73:41 (+32), Dinamo je bio u potpunosti potopljen na Gripama. Trener Splita Srđan Subotić dao je priliku svim igračima, uspio je odmoriti Shortera (22 poena za 22 minute) i Nelsona (17 poena za 15 minuta), razigrao je Sullivana (16 poena za 19 minuta), a svoje minute dobili su mladići poput Ante Perkušića i Marina Dubravčića.
– Odigrali smo jako dobru utakmicu u obrani, odmah nam je bilo lakše i u napadu, otvorio se teren, igra je dobila na tečnosti… Dinamo je iskusna ekipa, očekivao sam teži posao, pomogao nam je i ritam u kojem su igrali utakmicu prije dva dana – kazao je Subotić.
Split: Sullivan 16, Lisica 3, Gizdavčić 7, Kalajžić 9, Runjić 8, Shorter 22, Jukić 6, Perkušić 2, Dubravčić 3, Nelson 17, Mavra 3, Šarić.