“Žuti” bolji od Heliosa

Mate Kalajžić, Jamel Morris i Ivan Omrčen na tribini, Roko Gizdavčić kod kuće u krevetu, Josip Jukić na klupi tek da popuni broj od deset igrača, Mauro Veljačić “šepajući” je igrao dobrih petnaestak minuta, Bruno Rebić zbog ozljede nije trenirao par dana uoči utakmice, a rekonvalescent Mateo Kedžo sjedio je na klupi opterećen osobnim pogreškama… S takvim problemima Split je smogao snage doći do vrijedne pobjede u 11. kolu Druge ABA lige nad Helios Sunsima iz Domžala od 82:76 (20:12, 19:22, 20:24, 23:18).
– Čestitke protivniku, a još više mojim dečkima. Malo nas je, Helios je vjerujte mi u ovom sastavu bolji sastav od Splita. Na rubu smo snaga, jučer sam na treningu ja bio deseti. Svjestan sam da to ne izgleda kao na početku sezone, ali ostvarili smo važnu pobjedu – kazao je Splitov trener Vladimir Anzulović.
“Žuti” su dominirali od prve minute, dopustili Heliosu da se približi, povede minimalno u par trenutaka, ali sve je bilo na strani Splita, koji su se borili za svaku loptu. Mike Cobbins je na kraju sakupio 18 poena i 8 skokova, Maj Kovačević je također zabio 18 poena (4 trice), Pavle Marčinković je, uz 9 skokova i 6 asistencija, dodao 11 poena, Tomislav Gabrić je zabio jednu od ključnih trica kada se Split odvajao u finišu dvoboja, a Mauro Veljačić imao je 9 asistencija. Valja napomenuti i 12 poena Matea Kedže u prvoj četvrtini. Kod gostiju najbolji su bili Blaž Mahkovic (29 poena) i Miro Pašajlić (20 poena). Trener gostiju Dejan Jakara na kraju je priznao da je njegova momčad puno očekivala od gostovanja na Gripama.
– Čestitke Splitu na zasluženoj pobjedi. Mislim da nisu bili toliko bolji, koliko smo mi sami sebe uništili napadačkom tranzicijom. Nadali smo se da možemo izvući više, ali nismo uspjeli – rekao je Jakara.
Na kraju je publika pljeskom ispratila “Žute”, a Mike Cobbins, jedan od ljubimaca navijača, uzeo je mikrofon i progovorio tečni hrvatski.
– Hvala vam – obratio se Cobbins navijačima.
Prije utakmice upriličena je mala svečanost, u ime KK Splita Ante Grgurević je predao poklon dugogodišnjem direktoru “Žutih” Josipu Biliću Bibi, koji je nedavno dobio državnu nagradu “dr. Franjo Bučar”.