“Žuti” bez teškoća do pobjede protiv Dinama

Split je u 4. kolu FAVBET Premijer lige na Gripama s 74:60 (19:14, 19:14, 23:13, 12:19) svladao zagrebački Dinamo i nanio mu prvi prvenstveni poraz. “Žuti” su u četiri kola ostvarili isto toliko pobjeda. Gosti su imali bolji ritam u početnim minutama, ali vrlo brzo je Split utakmicu stavio pod kontrolu i prednost je rasla iz minute u minutu, do najviših +23 (67:44) u 33. minuti. Kod Splita najbolji pojedinac bio je Boris Tišma s “double-double” učinkom, ubacio je 15 poena (trice 4:7) i imao 13 skokova.
– Očekivao sam, što se tiče rezultata, i težu utakmicu, ali rano smo se odvojili. Nisam znao što očekivati od momčadi, ovo nam je bila treća utakmica u četiri minute. Bilo je puno nervoze, grešaka i bez obzira na to što smo pobijedili ne mogu biti zadovoljan. Ovo je bitna pobjeda, mi se okrećemo sljedećim utakmicama – kazao je Splitov trener Slaven Rimac.
Split: Funderburk 10, Perković 11, 3 sk, 5 as, Stevenson 6, Tišma 15, 13 sk, 3 uk, Runjić 8, 3 sk, 3 uk, Klepo, Vuko 11, Perkušić, Shelton 9, 4 sk 5 as, 3 uk, Dubravčić, Pavin, Ljubičić 4, 7 sk, 3 as.