Velika pobjeda Splita, na Gripama pala Cedevita!

Izvor: Dalmatinski portal

U prepunoj Maloj dvorani na Gripama, gdje igla nije mogla pasti, Split je pobijedio favoriziranu, europsku Cedevitu koja je istrčala u najjačem sastavu rezultatom 66:63

Utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini koju su žuti dobili 21-7. Split je u dva navrata u zadnjoj četvrtini imao 11 koševa razlike, a Cedevita se oba puta približila – prvo na četiri poena zaostatka, a u zadnjih deset sekundi bila je na koš zaostatka od Splita. Ipak, domaći su uspjeli iskontrolirati situaciju te su još i zabili koš u zadnjoj sekundi za potvrdu vrlo vrijedne pobjede 66-63.

Najbolji u redovima pobjedničke momčadi bili su Mateo Kedžo sa 15 poena, četiri skoka i tri asistencije, Henrik Širko s 11 poena i sedam skokova te Damir Rančić s 11 poena i Goran Filipović s 10 poena.

U redovima Cedevite John Shurna je upisao 14 poena, Toni Katić ubilježio je 11 poena, tri skoka i pet asistencija, a Filip Krušlin je zabio devet poena uz tri skoka.