Toni Perković odveo “Žute” do pobjede u Sinju

Iza Splita je još jedna pobjeda, u 11. kolu HT Premijer lige “Žuti” su u Sinju svladali Alkar s 83:57 (16:16, 26:16, 22:9, 19:16) i prvi dio sezone zaključili učinkom 9:2, s tim da su zabilježili pobjede nad Zadrom i Cibonom. Domaćini su se dobro držali od pred kraj prvog poluvremena, a onda je krenula serija Splita. U 19. minuti Split je vodio 31:30, a u 31. minuti na semaforu je svijetlilo 66:41. Prvo ime u momčad Srđana Subotića bio je odlični Toni Perković, koji je za 27 minuta ubacio 26 poena uz 75 posto šuta, imao 6 skokova i 6 asistencija.
– Bilo je teško u prvom poluvremenu, slomili smo ih u trećoj četvrtini. Ovo je pobjeda ekipa, imamo zajedništvo, super se slažemo. Danas sam ja iskočio, sutra će netko drugi – kazao je Perković.
Lovre Runjić i Roko Ukić dodali su po 13 poena, Tonko Vuko imao je 11 skokova i to je bilo dovoljno za sigurnu pobjedu Splita u Sinju.
– Kada smo podigli nivo agresivnosti i obrane sve je krenulo na naš mlin. Alkar je pružio dobar otpor, želim im sreću u nastavku sezone – rekao je Splitov trener Srđan Subotić.
Split: Perković 26, Kedžo 6, Runjić 13, Žganec 2, Ukić 13, Vuko 5, Čampara 5, Perkušić, Bajo 6, Barič 7.