Split slavio protiv Jolly JBS-a i zasjeo na prvo mjesto

U uzbudljivoj utakmici na Gripama, u prepunoj dvorani koja se ‘žutila’ , Split je slavio protiv Jolly JBS-a i time osigurao titulu jesenskog prvaka.

Žuti nisu ispuštali vodstvo tijekom cijelog susreta, a u napetoj završnici utakmice slavili su rezultatom 85:77. Momčad Skelina odlično je ušla u dvoboj, imali su “žuti” 10:0 na samom startu nakon što je Filipović otvorio seriju dvicom, da bi Rančić zatim pogodio za tri, pa zatim Dijan postiže pet uzastopnih poena. Odradio je Split sjajnu prvu dionicu i zaključio ju s prednošću od osam poena prednosti 21:13.

U drugu četvrtinu ulaze istim intenzitetom, pokazivao je semafor u trenutku i 30:15. Splićani su nošeni publikom držali utakmicu u svojim rukama i na poluvrijeme odlaze rezultatom 41:29.

U trećoj četvrtini momčad Jolly JBS-a krenula je s nešto agresivnijom igrom i počela se približavati Splitu, u posljednjoj četvrtini ipak malo veća prijetnja od Šibenčana.  Dvije minute prije kraja susreta približila se šibenska momčad i na dva poena (76:74), no tada kreću Filipović i Širko. Na semaforu je svijetlilo 85:77, i slavlje na Gripama moglo je početi. Split ima jesenskog prvaka!

Bio je užitak gledati ovu utakmicu pred ispunjenim tribinama koje su pobjednike ispratile povicima “šampioni, šampioni” – što već dugo nismo čuli na Gripama.