Split slavio u dalmatinskom derbiju

Četvrto kolo A-1 lige donijelo je dalmatinski derbi. Pobjeda je na Višnjiku pripala Splićanima (84-89). Domaćini su odlično otvorili utakmicu te poveli sa 9 koševa razlike, da bi do poluvremena Žuti okrenuli rezultat i otišli na odmor sa 4 koša prednosti. U nastavku susreta Splićani su odigrali čvrstu obranu i bili efikasni u napadu šta je na kraju rezultiralo i drugom gostujućom pobjedom. Žute je predvodio Filipović sa 21, Rančić sa 18 i Kedžo sa 15 koševa.

Iduće kolo igra se 05. 11. u 19 sati na Gripama, protivnik je Hermes Analitica.

Zadar – Split 84 :89 (25:21,11:19,19:28,29:21)

ZADAR: Vladović( 9), Jelenković(2) , Krajina( 11), Jurica(11) , Špaleta(6), Brzoja(12),Marinković(6) , Tomas , Barać( 10  ) , Vrkić(2 ), Mazalin( 15).

SPLIT: Subotić , Kalajžić(6) , Marić , Rančić (18 ) , Dijan , Najev , Jukić ( 8), Kanaet(8 ), Filipović(22) , Kedžo( 15) , Širko( 13).