Split sigurno do bodova protiv Alkara

Siguran je bio Split protiv Alkara u 24. kolu FAVBET Premijer lige, na kraju je bilo 89:68 (19:13, 23:26, 23:15, 24:14). Sinjani su pružili solidan otpor, držali se dobar dio utakmice, ali kad bi Split ubacio u višu brzinu razlika na semaforu se penjala što se posebno vidjelo u posljednje dvije četvrtina u kojima je Alkar ubacio tek 29 poena. Prvi strijelac kod Splita bio je Shannon Shorter (18 poena, 4 skoka, 5 asistencija, šut za tri 4:5), DJ Funderburk je dodao 14 poena, a dvoznamenkasti su još bili Sullivan, Kalajžić i Kučić.
– U prvom dijelu bili smo koncentrirani prvih pet minuta, kasnije nismo bili pravi i Alkar je vidio da može igrati s nama. U nastavku smo imali bolji pristup, kad smo uhvatili napadački ritam i protok lopte bilo je puno bolje. Idemo dalje, utakmicu po utakmicu, sad nas čeka Zabok, koji nas je nedavno pobijedio i bit ćemo motivirani da im vratimo za taj poraz – rekao je trener Splita Slaven Rimac.
Split: Funderburk 14, Perković 1, Shorter 18, 4 sk, 5 as, Sullivan 13, 5 sk, Kalajžić 12, 4 sk, 3 as, 3 uk, Tišma 4, 3 as, Runjić 2, Kučić 12, 3 sk, 6 as, Vuko 9, 4 sk, Dubravčić, Pavin, Ljubičić 4, 3 sk.