Split poveo u doigravanju

Zadovoljstvo vlada na Gripama, Split je u prvoj četvrtfinalnoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske sa 67:59 svladao Vrijednosnice Osijek i poveo s 1:0. Druga utakmica igra se u subotu u Osijeku, a “žuti” se nadaju ulasku u polufinale iz dvokoraka. Naravno, vječno realni trener Splita Ivica Skelin, oprezan je u najavi, kaže da je svaka utakmica zasebna, ali “žutima” očito odgovara Osijek kojeg su ove sezone svladali u svim susretima. Sama utakmica na Gripama bila je tvrda, dugo su “žuti” lomili otpor Osijeka, koji je živio na realizaciji Krajine, Vukovića i Mustapića. No, kada je u posljednjoj četvrtini u višu brzinu ubacio odlični Mateo Kedžo (24 koša, šut iz igre 10-12, trice 4-5) Split se odvojio. U tim minutama “totalnog žutila”, uz Kedžu, prvo ime bio je Goran Filipović (18 koševa, 9 skokova). Za pobjedu je bila dovoljna odlična igra njih dvojice, dužnici nakon prvog dvoboja su ostali Henrik Širko, Damir Rančić i Josip Jukić od kojih trener Skelin očekuje veći doprinos u drugoj utakmici.
– Ovo je doigravanje, svaka utakmica bit će teška, drugačije ne može biti. Nama je ovo veliko iskustvo, pa Širko prvi put u karijeri igra doigravanje, Filipović također. Važna je pobjeda, idemo dalje istim ritmom kao tijekom sezone, a to znači utakmicu po utakmicu – kazao je Skelin.
Cedevita je u Šibeniku uvjerljivo svladala Jolly s 85:66, ukupni pobjednik tog duela ide u polufinalu na boljeg iz sraza Splita i Osijeka. Ostali parovi četvrtfinala su Šibenik – Zagreb te Cibona – Zadar (igraju u četvrtak).
Inače, na Gripama su na poluvremenu pozdravljeni kadeti i juniori “žutih”, koji su na završnici prvenstva Hrvatske osvojili srebrne medalje, a ujedno je i predstavljena modna linija, koju je KK Split plasirao u suradnji sa Cro Fan Shopom.

Izvor: Dalmacijaonline