Split nije uspio izboriti majstoricu

U drugoj utakmici polufinalne serije doigravanja Prvenstva Hrvatske Cedevita je u Domu sportova pobijedila Split sa 82:52.

Cedevita je bolje ušla u utakmicu tako da je prva četvrtina završena s rezultatom 14:9. Na poluvremenu je Cedevita uz 11 poena kapetana Mire Bilana vodila 32:20, a kad su domaćini napravili seriju 10-3 i u 27. minuti poslije ubačaja Karla Žganeca poveli sa 52:31 bilo je jasno da teško mogu ispustiti pobjedu.

Najefikasniji ko Splita bili su Mateo Kedžo i Filip Najev po 10 poena, kod Cedevite Musa je upisao 24 poena,  Bilan 15 poena i Tomas 12 poena.

Ivica Skelin, trener KK Split:

“Više nego zaslužena pobjeda Cedevite. O samoj utakmici se nema što reći. Oni su bili dominantni od početka do kraja. Čestitam im. Zasluženo su pobijedili i bili su puno bolji protivnik. Očekivao sam možda da možemo pružiti jedan malo veći otpor, no nismo dobro igrali. Utakmica je bila dosta ružna. Imali smo jako puno tehničkih grešaka i opet se pojavio onaj problem koji smo imali u prošloj utakmici, a to je kad igramo protiv jedne agresivnije obrane i protiv viših i tjelesno moćnijih igrača da jako teško dolazimo u situaciju otvorenog šuta za koš i jako teško protiv takve ekipe postižemo poene. To je nešto što mi ne možemo trenirati jer nažalost takva tijela nemamo. Postoje možda takve dvije-tri ekipe u ligi protiv kojih imamo ovakve probleme koje smo imali danas.”

Cedevita – Split  82:52  (14:9, 18:11, 27:17, 23:15)

Cedevita: Krušlin (9), Jordano, Katić (3), Lončar, Žganec (8), Musa (24), Bilan (15), Begić, Vučić (6), Tomas (12), Ramljak (5).

Split: Subotić (2), Kalajžić (3), Kedžo (10), Rančić (5), Dijan (3), Najev (10), Jukić (2), Kanaet (9), Filipović (5), Galić, Širko (3).