Split bez teškoća do bodova u Dubrovniku

Korak po korak do ključne utakmice protiv Zadra za startnu jedinicu u doigravanju, “Žuti” su u protiv Dubrovnika u Gospinom polju, u 27. kolu FAVBET Premijer lige, slavili sa 80:65 (20:23, 21:17, 26:17, 13:8). Domaćini su držali priključak u prvom dijelu (41:40 za Split), a onda su igrači Slavena Rimca u trećoj četvrtini ubacili u višu brzinu, serijom 22:7 otišli na nedostižnih 63:47 i do kraja samo odradili posao s ciljem da se ne umore pred važno gostovanje kod Mege u Beogradu. Bilo je puno dobrih pojedinaca, Boris Tišma šutirao je trice 6:8, Tonko Vuko ostvario je “double-double” (10 poena, 10 skokova), Shannon Shorter ubacio je 14 poena (trice 4:4), zapažene minute odradio je Lovre Runjić (za 8 minuta u igri 7 poena bez promašaja i 4 skoka), Toni Perković je za dva poena šutirao 4:4, Lewis Sullivan ubacio je 12 poena, Mate Kalajžić imao je 6 skokova i 5 asistencija…
– Agresivnijom igrom u drugom dijelu došli smo do zaslužene pobjede. Dubrovnik je većinu utakmice bio dostojan suparnik, ali kvaliteta je na našoj strani. Svaka pobjeda do koje dođemo bez stresa je bitna – kazao je Splitov trener Slaven Rimac.
“Žuti” su ostali u Dubrovniku, pa zrakoplovom iz Tivta idu u Beograd na nedjeljnu (18 sati) utakmicu AdmiralBet ABA lige protiv Mege.
Split: Funderburk, Perković 8, Shorter 14, 4 sk, 4 as, Sullivan 12, 4 sk, Kalajžić 4, 6 sk, 5 as, Tišma 18, 4 sk, Runjić 7, 4 sk, Kučić 5, Vuko 10, 10 sk, Perkušić, Ljubičić 2.