Sigurna pobjeda “Žutih” protiv Gorice

Split je u 4. kolu HT Premijer lige s 88:72 (27:22, 23:18, 20:13, 18:19) svladao Goricu. Osim u početnim minutama kada se Gorica držala sve je bilo na strani “Žutih” koji su u 15. minuti poveli s 45:26. Gosti su se pokušali vratiti, ali momčad Srđana Subotića uvijek je imala odgovor i pobjeda Splita u nijednom trenutku nije došla u pitanje. Imao je Split niz raspoloženih igrača poput Tonija Perkovića, koji je ubacio pet trica bez promašaja (ukupno šut za tri 5:7), Nejc Barič ubacio je 17 poena, uz 4 skoka i 5 asistencija, Roko Ukić uz 13 poena imao je i 7 asistencija, Tre McLean postigao je 15 poena i imao 7 skokova…
– Malo smo slabije ušli u utakmicu i kada smo podigli intenzitet u obrani to nam je dalo lagane poene i dobili smo samopouzdanje. Tricu smo šutirali 64 posto, bilo je vrijeme da se otvori šut – kazao je Splitov trener Srđan Subotić.
Split: Perković 15, Perasović, Kedžo 4, Runjić, Žganec 3, Ukić 13, Vuko 10, Čampara 5, Bajo 6, McLean 15, Barič 17.