Sigurna pobjeda u Zaboku za poziciju broj dva u doigravanju

Split je u gostima, u 10. kolu lige za prvaka HT Premijer lige, svladao Zabok s 80:57 (25:18, 16:9, 19:12, 20:18) i osigurao poziciju broj 2 uoči doigravanja i prednost domaćeg parketa sve do finalnih utakmica. “Žuti” su u Zaboku dominirali od prve do posljednje minute, a prvi strijelac bio je Lovre Runjić s 19 poena. Sani Čampara ubacio je 15 poena, a Roko Ukić 13. U četvrtfinalu Split će igrati protiv Adria Oil Škrljeva. Igra se na dvije pobjede, a prvi susret na rasporedu je u srijedu na Gripama s početkom u 19 sati.
– Dobrom obranom došli smo do pobjede, prelomili susret u trećoj četvrtini i mirno utakmicu priveli kraju. Sada gledamo prema naprijed, imamo drugu poziciju i želimo u doigravanju ostvariti što bolji rezultat – rekao je Splitov trener Srđan Subotić.
Split: Perković 8, Kedžo, Runjić 19, Žganec 5, Ukić 13, Vuko 3, Čampara 15, Jukić 6, Bajo, Kovačevič 9, Jones 2.