Šesta pobjeda ove sezone Splita nad Cibonom i vodstvo od 1:0 u polufinalu

Split je u polufinalnoj seriji HT Premijer lige na Gripama svladao Cibonu s 95:80 (22:27, 25:17, 30:19, 18:17) i poveo s 1:0. Cibona je bolje otvorila utakmicu, Split je do poluvremena ipak preokrenuo, otišao na odmor s plus 3 (47:44), a onda su “Žuti” u trećoj četvrtini u potpunosti razbili goste i riješili pitanje pobjednika. Splitu je ovo šesta ovosezonska pobjeda u isto toliko susreta, ukupno sedma zaredom u dvobojima protiv Cibone što nijednoj generaciji Splita u povijesti nije uspjelo. Prvi strijelac kod Splita bio je Marko Luković s 18 poena, odličan je bio Marin Marić sa 17 poena, Toni Perković i Ivan Perasović ubacili su po 13 poena, a Roko Ukić jedan manje.
– Bili smo mekani u prvoj četvrtini. Oni su dobivali dubinu bez problema, igrali su se s našom obranom. Nema tu velike pameti, kad smo dobili veću čvrstinu druge su stvari postale lakše. Sve osim prve četvrtine bila je naša dobra predstava, no ovo je samo 1-0. Nismo još ništa napravili – rekao je Splitov trener Mile Karakaš.
Početkom treće četvrtine na utakmicu je stigao i Toni Kukoč, novi stanovnik Kuće slavnih i dobio je ovacije od malobrojnih prisutnih.
Split: Đoković 6, Perković 13, Perasović 13, Kedžo, Ukić 12, Marčinković 7, Bajo, Čampara, Babić 9, Vranković, Luković 18, Marić 17.