Rimac nakon pobjede nad Megom: Disali smo kao jedan

Furioznim drugim poluvremenom Split je u 12. kolu AdmiralBet ABA lige svladao Megu MIS s 88:73 (24:20, 21:27, 17:10, 26:16) i sada im u leđa gledaju Krka, Mornar i FMP, a ova pobjeda je ostavila otvorena vrata plasmana u doigravanje. “Žuti” su nakon minusa na poluvremenu (45:47) zatvorili sve prilaze koš, limitirali goste na 26 poena u drugom dijelu, a u napadu su dominirali Toni Perković i Shannon Shorter, svaki je ubacio 20 poena. Ne treba zaboraviti čudesnu energiju Mate Kalajžića (6 poena, 3 skoka, 8 asistencija), napadačke i obrambene role DJ Funderburka (14 poena, 9 skokova, 2 asistencije) i Kreše Ljubičića (14 poena, 6 skokova, 2 asistencije) i to je bilo dovoljno za pobjedu Splita. U drugom dijelu bila je to igra koja će privući gledatelje na Gripe, dvoranom je na kraju utakmice odzvanjalo “Dalmacijo…”.
– Možemo biti zadovoljni, ovo je prva utakmica u kojoj smo većinu susreta znali što želimo na terenu, a bili smo i energetski i mentalno na nivou. Pobjeda je bitna, ne samo zbog tablice, već i zbog načina na koji smo igrali. Imali smo dobar par u Perkoviću i Shorteru, ovo je već treća utakmica u kojoj zajedno dobro igraju. Kontrolirali smo obrambeni skok, imali smo veliku borbenost, disali kao jedan – rekao je Splitov trener Slaven Rimac.

Split: Funderburk 14, 9 sk, Perković 20, 4 as, Shorter 20, 4 sk, 6 as, Sullivan 8, 5 sk, Kalajžić 6, 3 sk, 8 as, Tišma 5, 4 sk, Runjić, Vuko, Perkušić 1, Gnjidić, Dubravčić, Ljubičić 14, 6 sk.