Prvi ovosezonski gostujući poraz najmlađe ekipe ABA lige 2

Oslabljeni Split, bez četiri ozlijeđena prvotimca (Jamel Morris, Mauro Veljačić, Josip Jukić i Ivan Omrčen) pretrpio je prvi ovosezonski poraz na gostovanjima. U Skoplju je, u 6. kolu Druge ABA lige sa 104:87 (23:25, 28:23, 29:22, 24:17), bio bolji MZT. “Žuta” mladost, prosjek godina ekipa koja je igrala bio je 22,1 i to je najmlađa momčad u Drugoj ABA ligi, dobro se držala dok je bilo snage, ali u finišu dvoboja domaćini su se odlijepili. Valja zabilježiti prve minute 16-godišnjeg Ivana Perasovića, koji se upisao i u strijelce, a 17-godišnji Roko Gizdavčić za 18 minuta u igri ubacio je 5 poena. Mate Kalajžić bio je prvi strijelac Splita (19 poena, 7 asistencija), Pavle Marčinković briljirao je u prvom dijelu (ukupno 14 poena, 6 skokova i 4 asistencije), Maj Kovačević ubacio je četiri trice, Mike Cobbins postigao je 12 poena uz 85 posto šuta, a Tomislav Gabrić dodao je 14 poena.
– Super smo se držali dok je bilo snage, ali bilo je teško izdržati žestoki ritam. Smanjena rotacija, rekao bih, presudila je pobjednika. Idemo dalje, sezona je duga, neće nas ovaj poraz pokolebati u našem cilju. Odlična je stvar što smo još jednom spoznali da i mlađi igrači mogu pomoći kad zatreba, ovakve utakmice su prava škola za nas. Sada trebamo pobijediti Bosco u domaćem prvenstvu, to je najbitnije u ovom trenutku – rekao je Mate Kalajžić.