Poraz Splita u napetoj završnici

U dramatičnoj završnici 1. kola Lige za prvaka Zagreb je u Trnskom svladao Split 75:72.

Nakon prvog poluvremena i vodstva Zagreba od 17 razlike (u jednom trenutku i najvećih +21) nitko nije očekivao dramatičnu završnicu. Ali uz nekoliko pogrešaka Zagreba i dobre Splitske obrane, Split je postepeno smanjivao prednost te je u posljednjoj četvrtini došao na samo dva poena zaostatka. Minutu prije kraja, prednost Žutih popela se na 72:68 te nakon što je Zagreb promašio napad činilo se da je utakmica gotova te da će Splićani ostvariti pobjedu u Trnskom, ali nakon toga uslijedile su pogreške Žutih te je na kraju Zagreb došao do prve pobjede u Ligi za prvaka.

Kod Splita najefikasnije bio je Đugum sa 15 poena, Širko sa 13 i Subotić sa 11.

KK ZAGREB – KK SPLIT 75:72 (22:19, 27:13, 15:22, 11:18)

Zagreb: Majcunić, Vladović 12, Božić 8, Halilović 14, Mileković, Vlaić 2, Batur 11, Marčinković 13, Šarlija 4, Radoš, Cinac 11, Lazić

Split: Subotić 11, Kalažić 3, Kotrulja, Markulin 1, Filipović 7, Dijan 8, Matić 8, Jukić 4, Vučić, Đugum 15, Ćubela 2, Širko 13