Od Babića do Babića, “Žuti” nakon devet godina na Gripama svladali Zadar (82:62)

Od Babića do Babića, Split je čekao skoro devet godina na pobjedu protiv Zadra na Gripama. I dočekao je, “Žuti” su u 21. kolu HT Premijer lige svladali Zadar 82:62 (20:14, 17:10, 18:17, 27:21). Prije toga Split je slavio davnog 24. ožujka 2012. godine (79:73). Tada je u momčadi bio Luka Babić, koji je tog ljeta napustio Gripe, a u ovoj pobjedi Babić je nakon devet godina ponovno odjenuo dres Splita. Inače, Babić je, uz 2 poena, imao 7 skokova i 10 asistencija, pokazao da će biti veliko pojačanje. Od prvog trenutka “Žuti” su bili bolji, diktirali ritam. Ivica Skelin odigrao je utakmicu bez Roka Ukića i Marka Lukovića, čuvao ih je za dvoboj ABA lige istih rivala koji je na rasporedu u nedjelju u 19 sati. Usto, Marčinković je odigrao tek 18 minuta. Kod “Žutih” briljirao je Ivan Perasović (19 poena, 4 skoka, 3 asistencije), odličan je bio Antonio Vranković (14 poena, 9 skokova), Darko Bajo (7 poena, 5 skokova) pokazao je da se vraća u formu, svojih petnaestak minuta iskoristio je i Roko Gizdavčić (5 poena).
– Čestitam mojim momcima, mislim da smo igrali energetski dobru utakmicu. Stvarno smo energijom bili prisutni, igrali smo odličnu obranu, prije svega prvo poluvrijeme. Sutra će biti jedna sasvim nova utakmica. Nitko se večeras nije pretjerano potrošio. Ni mi ni Zadar. Obje ekipe su večeras skrivale adute, a Zadru ovaj poraz neće toliko značiti, ipak su prvi na ljestvici. Nisu nas zavarali i sutra nas čeka težak posao. Ići ćemo maksimalno svih 40 minuta. Bajo i Perasović su sjajno iskoristili svoje prilike, prema tome mislim da je utakmica imala jedan dobitak za nas koji nije vezan samo za rezultat – rekao je Splitov trener Ivica Skelin.
Split: Perković 8, Gizdavčić 5, Perasović 19, Kedžo 3, Marčinković 8, Šarić 4, Bajo 7, Čampara 10, Babić 2, Vranković 14, Marić 2.