Na Gripama je pala Cedevita

Split je na Gripama, u 12. kolu HT Premijer lige, svladao Cedevitu Junior s 78:74 (16:12, 12:20, 22:18, 28:24). “Žuti” su bolje otvorili utakmicu, ali gosti su se brzo vratili, čak su u 24. minuti imali plus 12 (45:33). Međutim, tada je krenuo Darko Bajo, do kraja utakmice ubacio 16 poena, na nivou je bio Nejc Barič (10 poena, 10 asistencija), Karlo Žganec imao je 9 skokova, a Maj Kovačević u svom povratku na Gripe ubacio 13 poena. To je bilo dovoljno da Split od minus 12 dođe do 67:59 na četiri i pol minute prije kraja (serija 34:14 za 12 minuta). Do kraja su se gosti pokušavali vratiti, ali “Žuti” su kvalitetno kontrolirali završnicu.
– Nitko nam ništa nije poklonio, za pobjedu smo radili teško od početka do kraja. Svaka čast mojim igračima na srčanosti i htijenju, važna je pobjeda protiv jake Cedevite. Svi su dali svoj doprinos. Znači nam ova pobjeda dosta na psihološkom planu, posebno što je stigla protiv snažnog protivnika – rekao je Splitov trener Srđan Subotić.
Split: Perković 12, Kedžo, Runjić 4, Žganec 7, Vuko 7, Čampara 9, Perkušić, Jukić, Bajo 16, Kovačevič 13, Barič 10.