Kalajžićeva 24 poena u pobjedi nad Furnirom

Split je u 3. kolu HT Premijer lige na Gripama svladao Furnir s 90:73 (24:13, 32:25, 15:18, 19:17) u utakmici koja je osim početnih pet minuta išla samo u jednom smjeru. Gosti su u prvih pet minuta limitirali “Žute” na 2 poena, vodili sa 7:2, a onda je Split, nakon minute odmora, do poluvremena zabio 54 poena. Na odmor se, tricom Nelsona u posljednjoj sekundi, otišlo vodstvom “Žutih” 56:38, a drugo poluvrijeme bilo je samo odrađivanje posla. Briljirao je Mate Kalajžić s 24 poena (šut 10:12), Shannon Shorter ubacio je svoju standardnu “porciju”, zaustavio se na 20 poena, a s 10 skokova upisao je i “double-double”. Zapaženu rolu imao je Roko Gizdavčić, Lovre Runjić oduševio je zakucavanjima…
– Odigrali smo dobru utakmicu u većem dijelu. Na početku smo napadački krenuli tromo, ali kasnije su stvari došle na svoje mjesto – rekao je trener Splita Srđan Subotić.
Split: Lisica, Gizdavčić 7, Kalajžić 24, Runjić 11, Shorter 20, Jukić 2, Perkušić 4, Dubravčić 2, Nelson 10, Mavra 8, Šarić 2.