Bajina 23 poena i 11 skokova u pobjedi nad Goricom

Split je u 15. kolu HT Premijer lige na gostovanju svladao Goricu s 78:71 (23:18, 28:14, 12:25, 15:14). U prvom dijelu momčad Srđana Subotića bila je odlična, vodila s 51:32, ali u trećoj četvrtini domaćini su se vratili, u jednom trenutku i poveli. Nakon toga “Žuti” su pojačali obranu, opet se odvojili i na kraju zasluženo pobijedili. Prvo ime susreta bio je nezaustavljivi Darko Bajo s “double-double” učinkom (23 poena, 11 skokova, šut 90 posto), Nejc Barič ubacio je 14 poena, Roko Ukić je uz 10 poena imao i 5 skokova, Toni Perković postigao je 9 poena i imao 6 skokova, a Karlo Žganec (6 poena) imao je 11 skokova i 4 asistencije. Nakon skoro godinu dana na parket se vratio Josip Jukić, odigrao prve minute.
– Dok smo bili jaki i čvrsti imali smo utakmicu pod kontrolom. Na poluvremenu smo pomislili da je gotovo, dopustili Gorici da se razigraju, uveli sebe u probleme, ali na kraju je najvažnije da smo ostvarili pobjedu – rekao je Subotić.
Split: Perković 9, Kedžo, Runjić 5, Žganec 6, Ukić 10, Vuko 2, Čampara 6, Jukić, Bajo 23, Kovačevič 3, Barič 14.