Split uvjerljiv protiv Cedevite Junior u Zagrebu

Projurili su “Žuti” kroz Zagreb, u 3. kolu FAVBET Premijer lige svladali Cedevitu Junior s 95:83 (22:25, 31:24, 23:10, 19:24) i sada su na omjeru 3:0. U prvom dijelu domaćini su se nekako i držali, krajem poluvremena načeo ih je Antonio Jordano s tri trice za minutu i pol (od 44:43 do 53:43). U nastavku je Split podigao igru u obrani, limitirao Cedevitu na ubačenih 10 poena u trećoj četvrtini, na semaforu je u 30. minuti svijetlilo 74:56 i zagrebačkoj priči stigao je kraj. Prvi strijelac bio je Antonio Jordano s 19 poena, odlični David Škara ubacio je 14 poena uz šut 85 posto, Krešo Ljubičić postigao je 11 poena (šut 80 posto), a po 10 su ubacili Vito Kučić, Borna Kapusta i Shannon Shorter.
– Očekivao sam zahtjevniju utakmicu, očekivali smo i Sobina… Potrošili smo se, bili smo raspoloženi napadački, probleme nam je stvarao njihov napadački skok. S obzirom na veliki broj utakmica bitno je da smo prošli neokrznuti i idemo dalje – kazao je Splitov trener Slaven Rimac.
Split: Shorter 10, 7 sk, 5 as, Jordano 19, Katić 6, 3 as, Tišma 4, 3 as, Kučić 10, 3 as, Vuko 9, 3 sk, Perkušić 2, Škara 14, 7 sk, 4 as, 3 uk, Pavin, Kapusta 10, 3 as, Ljubičić 11, 3 as.