Split bez teškoća do uvjerljive pobjede nad Šibenkom

Split je bez teškoća svladao Šibeniku s 97:62 (22:15, 30:22, 19:18, 26:7) u 4. kolu FAVBET Premijer lige. “Žuti” su od početka odigrali iznimno ozbiljno, posebno u obrani i pobjeda protiv oslabljene Šibenke nije dolazila u pitanje ni u jednom trenutku. Trener domaćih Slaven Rimac odmorio je stožerne igrače, priliku je odlično iskoristio Ante Perkušić (17 poena za 28 minuta), a Vito Kučić je za 25 minuta u igri ubacio 20 poena.
– Šibenka je bila izuzetno oslabljena, to smo znali iskoristiti. Odigrali smo energetski kvalitetnu utakmicu, pobjeda je uvjerljiva i okrećemo se narednim utakmicama – rekao je Splitov trener Slaven Rimac.
Split: Shorter 6, 4 as, Jordano 7, 5 sk, Katić 3, 3 sk, 3 as, Klepo, Kučić 20, 4 sk, 4 as, Vuko 12, Perkušić 17, 4 sk, Škara 4, 5 sk, Pavin 1, Benson 11, 5 sk, Kapusta 7, 5 as, Ljubičić 9, 3 sk, 4 as.