SPLIT TRICAMA SLOMIO OTPOR KVARNERA

Pobjedom u Rijeci, petom ligaškom zaredom, “žuti” drže vodeću poziciju na tablici nakon 22. kola. Domaćini je pružio neočekivano jaki otpor (81:88). Split je preuzeo konce igre u svoje ruke, poveo je sa 10:2 ponajviše zahvaljujući raspoloženom Filipoviću. Kvarner nije imao nikakva rješenja u napadu, obrana Splita je djelovala besprijekorno.

Drugo poluvrijeme donijelo  je odličan početak za Kvarner. Krenulo ih je u napadačkom dijelu što je Splićane uvelo u nervozu i tehničke pogreške, a Riječani su to iskoristili da bi se približili na samo 3. Ali, odmah na početku zadnje četvrtine kreće Damir Rančić sa svojim tricama te je sve bilo rješeno. Prvo ime utakmice je Damir Rančić s 22 poena što uključuje 6 trica, torpedirao je domaću momčad te vodio Split do nove pobjede.

Kvarner 2010 – Split 81:88 (19:27, 12:16, 27:17, 23:28)

Kvarner 2010: Barnjak (9), Veljačić (26), Pešut, Butorac (10), Vucić (10), Antunović, Kučan (3), Vujičević (2), Miličević (5), Štimac (16), Kalpić.

Split: Subotić, Kalajžić (7), Kedžo (12), Rančić (22), Vrgoč, Dijan (6), Najev (7), Jukić (6), Filipović (12), Galić, Širko (16).