“Žuti” sigurni protiv Alkara

Split je u 2. kolu HT Premijer lige na Gripama svladao sinjski Alkar s 84:71 (23:19, 20:12, 24:22, 17:18). “Žuti” su se otpočetka nametnuli, poveli s 18:8, ali žilavi Sinjani se nisu predavali. U tim prvim minutama Marko Luković je pogodio dvije trice, a i tijekom utakmice se pokazao kao pravo pojačanje. Za nešto manje od 27 minuta u igri ubacio je 19 poena (trice 5/6), imao 7 skokova i 6 asistencija. Početno vodstvo Splita momčad Damira Milačića bi tijekom utakmice povremeno smanjila, pa bi se igrači Ivice Skelina probudili, otišli na petnaestak koševa prednosti. Pobjeda “Žutih” u nijednom trenutku nije dolazila u pitanje. Uz Lukovića, vrijedi istaknuti mladog Ivana Perasovića (13 poena), Iliju Đokovića (13 poena, 6 asistencija), a Toni Perković (15 poena, 7 skokova, 5 asistencija) bio je, kao i uvijek, važna karika u pobjedi Splita. Kod Alkara Hasan Varence ubacio je 17 koševa, Lovro Mandalinić dodao je 16, zapaženu rolu ima je i Duje Putnik.
– Osim prvih par minuta s kojima mogu biti zadovoljan sve ostalo bilo je mučenje, nismo uspjeli prelomiti utakmicu. Igrali smo loše u obrani, nismo kontrolirali reket. Nismo još uigrani u obrani i napadu, Luković nam se priključio tek prije tri dana – rekao je Splitov trener Ivica Skelin.
Alkarov trener Damir Milačić bio je zadovoljan onim što je pokazala njegova momčad.
– Split je rang više u odnosu na nas, htio sam ih natjerati da budu ozbiljni u čemu smo uspjeli. Na nama je da se pripremimo za ono što slijedi, za utakmice s ekipama koje su nama u ovom trenutku ravne nama – kazao je Milačić.