“Žuti” protiv Hermes Analitice do treće pobjede u nizu

Split je u 10. kolu HT Premijer lige na Gripama svladao Hermes Analiticu s 86:71 (26:12, 28:17, 17:21, 15:21). Od prve minute, na krilima raspoloženih Jamela Morrisa (18 poena, 5 asistencija), Pavla Marčinkovića (10 poena za 12 minuta) i Bruna Rebića (7 poena, 7 asistencija), “Žuti” su pokazali da će lako riješiti pitanje pobjednika. Do poluvremena je bilo plus 25 (54:29), a u nastavku je trener Splita Ante Grgurević dao prigodu mlađim igračima što su gosti iskoristili i kući otišli sa snošljivih minus 15.
– Ušli smo maksimalno koncentrirano, to su momci ispoštivali i odmah je bilo lakše. Nismo protivniku dopustili da se razigra. Uspjeli smo odmoriti neke igrače što je bitno u ovom ritmu u kojem igramo – kazao je Grgurević nakon treće pobjede “Žutih” u nizu.
Trener Hermes Analitice Gordan Zadravec nije mogao biti zadovoljan prikazanom igrom njegove momčadi.
– Loše smo ušli u utakmicu, slabije smo igrali posljednje tri utakmice. Nismo parirali Splitu u nijednom segmentu igre, nije Split razina ekipa s kojima mi možemo igrati – rekao je Zadravec.
U utorak na Gripe, u posljednjoj utakmici uoči postavljanja novog parketa, u 10. kolu Druge ABA lige stiže Helios Suns.
Split: Rebić 7, Kedžo 8, Gabrić 9, Cunningham 4, Runjić 11, Marčinković 10, Šarić 4, Bajo 9, Morris 18, Vrgoč, Rikić 8.