“Žuti” ostali bez pobjede nad Cedevitom u posljednjoj minuti

Split je u 13. kolu HT Premijer lige minimalno poražen u zagrebačkom Domu sportova od Cedevite sa 79:78 (14:23, 22:20, 20:16, 23:19). Bila je to utakmica u kojoj su “Žuti” dominirali gotovo cijelim tijekom susreta, na pet minuta do kraja momčad Vladimira Anzulovića vodila je sa 76:65, a onda je uslijedio pad koncentracije. Domaći su stizali prednost iz minute u minutu, ali u posljednjih 29 sekundi Split je ušao s plus 2 i s loptom u rukama. Međutim, dodavanje Marčinkovića iz auta domaći su presjekli, Domagoj Bošnjak je pogodio tricu i doveo Cedevitu u vodstvo od 79:78. Imali su “Žuti” napad za pobjedu, ali pokušaj Marčinkovića nije bio uspješan. Inače, Split je osim u početnoj minuti i u jednom trenutku sredinom treće četvrtine, stalno vodio, igrao odlično, ali pobjeda je izmakla u posljednjoj minuti. Prvi strijelac Splita bio je Pavle Marčinković s 27 poena, odmah uz njega bio je Tomislav Gabrić s 21 poenom (trice 4:8) i 8 skokova. “Žuti” su nakon ove utakmice i dalje ispred Cedevite na prvenstvenoj ljestvici, imaju pobjedu više (učinak 9:4).
– Čestitke Cedeviti na pobjedi, što da kažem, čini mi se da smo im poklonili utakmicu. Žalim što smo dobrih 39 minuta prosuli u posljednjoj minuti. Bila je to prava prvenstvena utakmice, još jedan dokaz da je naša liga dobra – rekao je Splitov trener Vladimir Anzulović.