Rekordna pobjeda “Žutih” protiv Alkara

Bila je to jedna od onih večeri na Gripama, koje će ostati zapisane kod kroničara, Split je protiv Alkara u dvoboju 11. kola HT Premijer lige ostvario jednu od najviših pobjeda u povijesti, na kraju je bilo 97:49 (25:6, 25:12, 37:17, 10:14). “Žuti” su dominirali od prve minute, nametnuli ritam kojeg gosti nisu mogli pratiti u nijednom segmentu. Na kraju treće četvrtine bilo je plus 52 (87:35), tek u posljednjoj četvrtini momčad Vladimira Anzulovića malo je popustila, odnosno odrađivala posao. Prije strijelac utakmice bio je 19-godišnji Bruno Rebić, koji je za 29 minuta postigao 17 poena, Mauro Veljačić za 18 minuta ubacio je 15 poena, imao 6 skokova i 7 asistencija. Zapaženu minutažu Anzulović je dao Ivanu Vrgoču (za 22 minute 13 poena i 7 skokova) i Lovri Runjiću (6 poena).
– Prvi cilj ove utakmice bio je da ostanemo zdravi. Moji momci imaju stalno dobar pristup, bore se, nekada nam ne ide, nekada ide, ali iznimno sam zadovoljan s onim što prikazuju – rekao je Splitov trener Vladimir Anzulović čija je momčad upisala petu pobjedu zaredom.
Cijela utakmica ostala je u sjeni ozljede koljena mladog Alkarovog igrača Petra Žapera, koji je hitno prebačen u bolnicu.
– Strašno mi je žao mladog Žapera, želim mu sve najbolje, sve nas je potresla ta ozljeda – kazao je Anzulović.
Trener Alkara Srđan Helbich bio je kratak, nije želio odgovarati na pitanja, tijekom utakmice tražio je od svojih igrača da rade česte osobne pogreške no nije obrazložio razloge.
– Moram pohvaliti naše navijače koji su nas bodrili unatoč svemu. Rekao sam što sam imao, ne želim dalje komentirati – rekao je Helbich.