Poraz “Žutih” protiv Rogaške u posljednjoj minuti

Vodili su “Žuti” na ulasku u posljednju četvrtinu sa 54:50, ali na kraju su na gostovanju kod Rogaške u 14. kolu Druge ABA lige poraženi sa 74:69 (16:18, 20:14, 14:22, 24:15). Nije Splitu pomogla odlična igra Mikea Cobbinsa, koji je već u trećoj četvrtini imao double-double, na kraju je ubacio 18 poena i upisao 14 skokova. Jamel Morris je u prvoj pravoj povratničkoj utakmici nakon ozljede dodao 16 poena, no sve je to, s obzirom na 25 izgubljenih lopti, bilo premalo za izbjeći poraz. Na ulasku u posljednju minutu Rogaška je imala minimalnu prednost od 68:67 i do kraja uspjela odvesti utakmicu do pobjede.
– Bila je to otvorena utakmica, nama su se opet ponovile iste pogreške. Kad imaš tako veliki broj izgubljenih lopti teško je računati na pobjedu. Utakmicu je na kraju odlučila jedna lopta, ali na našu žalost otišla je na stranu Rogaške kojoj čestitam na pobjedi – rekao je Splitov trener Vladimir Anzulović.
Za Split su igrali Kalajžić 7, Veljačić 10, Rebić, Kedžo 2, Gabrić 3, Runjić, Marčinković 7, Jukić, Kovačević 6, Vrgoč, Morris 16 i Cobbins 18.